קלאודיו ליס

קלאודיו ליס
16/03/1945 – 12/08/2013

קלאודיו-1קלאודיו נולד בארגנטינה בשנת 1945 להוריו אילנה וגרגוריו. בשנת 1963 החליט לעלות לארץ מטעמי ציונות ובעקבות אחיו הבכור, בנציון, שעלה בשנת 1958 וחי בקיבוץ מגל. כשהגיע עשה אולפן בקיבוץ גבע, ביחד עם עולים חדשים מכל קצוות תבל, ונשאר שם שנתיים.

בשנת 1964 אמו ואחיו הצעיר, ראובן, החליטו גם כן לעשות עליה והגיעו לקיבוץ יפעת. כך יצא שהמשפחה הייתה מפוזרת בין 3 קיבוצים – מגל, יפעת וגבע – וכמובן שרצתה להתאחד. בנציון הכיר במהלך מילואים חבר כברי שאמר לו שכדאי להם לחיות בכברי, וכך היה – המשפחה הגיעה לכברי בשנת 1965.
וכפי שקלאודיו אמר: “מהרגע הראשון ראיתי שבכברי יש אנשים פנטסטיים, אנשים טובים, ומצאתי את הבית”.
בכברי הייתה קבוצה של חברים שעלו מארגנטינה, מה שהקל על קליטת המשפחה עוד יותר.

בתחילת הדרך בכברי קלאודיו עבד ברפת, אחר כך עבר לבננות, עד שבשנת 1967 מרכז המשק ביקש ממנו לעבוד שנה כנהג בחברת ההובלות ‘גליל מערבי’. השנה הזו הפכה ל- 33 שנים שבהן היה נהג טריילר, הוביל בעיקר תוצרת חקלאית, ובעשר השנים האחרונות הוביל דלק. ההובלות היו לכל חלקי הארץ ושעות העבודה היו מהשעות הקטנות של הלילה ועד שהיום נגמר…

קלאודיו התחתן עם אודרי ונולדו להם 4 ילדים: דנה, גל, אורטל ויוחאי.
לפני שנה ושמונה חודשים נולדו הנכדים: אוריאל ותהל. קלאודיו היה הסנדק של אוריאל בברית המילה.
בשנה האחרונה זכה קלאודיו לחתן את גל וטליה, ולפני שבוע את אורטל וזיו.

קלאודיו החל את עבודתו כנהג בכבירן בשנת 2001, אז עבד כפרילנסר, ומשנת 2005 הפך לעובד כבירן מסור ונאמן.

בשנת 2011 התגלה אצל קלאודיו סרטן, שנגרם כתוצאה מחשיפה לאסבסט.
לקלאודיו היה חשוב ביותר להמשיך בעבודתו והוא עשה זאת כמו תמיד – עם כל הלב והנשמה. גם כשכבר היה לו קשה, המשיך לנסוע ביחד עם לאו והקפיד להגיע כל יום לכבירן.

דברים שאמר קלאודיו בראיון לעיתון של כבירן בשנת 2011:
“אחד הדברים שמחזיקים אותי זו הרגשת הבית שלי בכבירן. אני נמצא במקום שיש בו אנשים נפלאים, ואני רוצה להודות לכולם. הדבר הכי בריא זה לעבוד ולא לחשוב על דברים קשים, וכמובן להמשיך בנהיגה שהיא אהבה גדולה שלי. אני רוצה לציין את הקשר המיוחד שיש לי עם ענת, שאני קורא לה ‘המהממת’, ואת סימונה ופרדי שהם כמו ילדים שלי. זאת מתנה גדולה בשבילי”.

קלאודיו הלך לעולמו ביום שני 12/8/2013. יהי זכרו ברוך.

 

סגור לתגובות.